FAQ – instalacja fotowoltaiczna

Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd, jeżeli tylko docierają do nich promienie słoneczne. Niska temperatura powietrza jest czynnikiem korzystnym dla instalacji, ponieważ panele bardzo dobrze działają w niskiej temperaturze. Minusem tej pory roku dla instalacji fotowoltaicznej jest krótki czas pomiędzy wschodem i zachodem słońca.

bez magazynu– w przypadku, gdy produkcja energii z fotowoltaiki przekracza bieżącą konsumpcję nadwyżka gromadzona jest w sieci energetycznej skąd możesz ją sobie odebrać w systemie opustów. Jako prosument otrzymujesz opust:
– 0,8 kWh za każdą wyprodukowaną 1 kWh energii (w przypadku instalacji do 10 kW),
-0,7 kWh za każdą wyprodukowaną 1 kWh energii (w przypadku instalacji od 10 do 50 kW).

z magazynem – w przypadku, gdy produkcja energii z fotowoltaiki przekracza bieżącą konsumpcję nadwyżka gromadzona jest w magazynie, skąd możesz ją odebrać w 100%. Jeśli magazyn zostanie w pełni naładowany nadwyżka energii trafi do sieci, z której 80% energii wróci do Ciebie z powrotem.

Obawiasz się , że wyprodukowana nadwyżka prądu będzie całkowicie bezużyteczna? Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nadwyżka wyprodukowanej energii elektrycznej będzie „magazynowana” w sieci na zasadach net meteringu i możesz z niej skorzystać przez 12 miesięcy od momentu wprowadzenia energii do sieci.

Nie następuje więc klasyczna sprzedaż, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie zestawu do zapotrzebowania gospodarstwa domowego, żeby nie produkować energii, której i tak się nie wykorzysta.

Można, jednak wykorzystywanie energii elektrycznej bezpośrednio do ogrzewania wody jest nieekonomiczne. Lepszym rozwiązaniem jest wykorzystać energię z instalacji fotowoltaicznej do zasilenia pompy ciepła z wysokim parametrem COP, która dużo sprawniej ogrzeje potrzebną wodę (zarówno C.O. jak i C.W.U.).

Panele produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni, jednak twoja instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni.

Twoja instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, do której oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Ze względów bezpieczeństwa, gdy jest przerwa w dostawie energii elektrycznej, inwerter (falownik) wyłącza instalację i hamuje produkcję. Chcesz być niezależny od dostaw energii? Zainwestuj w magazyn energii, dzięki temu produkcja czystej energii ze słońca nie ustanie, nawet gdy w sieci nie będzie prądu.

Nie. Nasze projekty opracowaliśmy w światowym standardzie, z myślą o Twojej wygodzie i oszczędności czasu.
Instalacja fotowoltaiczna i energia ze słońca to obniżenie opłat za energię elektryczną niemal do zera. Na twoich rachunkach pozostaną opłaty stałe za dystrybucję oraz korzystanie z sieci.

Szukasz ROZWIĄZANIA ?
DO SWOJEGO DOMU

Zaproponujemy idealne rozwiązanie
dostosowane do Twoich potrzeb