POWIETRZNE POMPY CIEPŁA ALPHA INNOTEC

STAŁOŚĆ I KONSEKWENCJA: PONAD 20 LAT SPECJALIZACJI WYŁĄCZNIE W POMPACH CIEPŁA

Stałość i konsekwencja to najważniejsze cechy profesjonalizmu. Taka jest marka alpha innotec – konsekwentna i spójna w swojej wizji począwszy od 1998 roku. Wierzymy, że koncentracja na wybranej dziedzinie – w naszym przypadku na pompach ciepła, sprawia, że jest się naprawdę dobrym w tym, co się robi. Działając w bardzo zdefiniowanym obszarze, łatwo jest nam kontrolować wszelkie branżowe nowości oraz przykładać wagę do jakości naszych produktów w najdrobniejszych szczegółach. Zawsze dbamy o najlepsze parametry naszych pomp, bezkompromisową solidność ich wykonania oraz klasyczny w swojej prostocie i unikalny design. 

HISTORIA

Powstała w 1998 roku niemiecka marka alpha innotec od początku postawiła nacisk na specjalizację w zdefiniowanym obszarze – wyłącznie pomp ciepła. W niemieckim mieście Kasendorf (Bawaria) mieści się centrum badań i rozwoju naszych technologii, gdzie codziennie na powierzchni blisko 15 tysięcy m2 ponad 450 wykwalifikowanych specjalistów sprawia, że produkty alpha innotec osiągają unikalne, jedne z najlepszych parametrów na rynku. Marka alpha innotec należy obecnie do ait-deutschalnd GmbH – grupy największych europejskich producentów pomp ciepła.

Powietrzne pompy ciepła LWDV z inwerterem i naturalnym czynnikiem chłodniczym R290 (propan), zaliczają się do najwydajniejszych pomp powietrznych dostępnych na rynku. Specjalny „tryb cichy” zapewnia wyjątkowo cichą pracę także w nocy. Ze względu na wysoki współczynnik COP oraz wysoką temperaturę na zasilaniu (do 70 °C), model ten spełnia rządowe wymogi w kwestii dofinansowań, nawet w trybie monoenergetycznym, zarówno dla budynków nowych, jak i modernizowanych.

Dzięki czynnikowi R290, modele LWDV nie powiększają emisji CO2, zatem są neutralne dla środowiska. Charakteryzują się też niezwykle dobrym utrzymaniem mocy w niskich temperaturach zewnętrznych, z jednoczesnym zachowaniem bardzo wysokiej sprawności. To zasługa m.in. doskonałych właściwości termodynamicznych czynnika R290 (propan).

Dodatkowo LWDV, jako pompa regulowana inwerterowo pracuje szczególnie energooszczędnie, dopasowując swoją moc do aktualnego, rzeczywistego zapotrzebowania budynku. Dla wszystkich pomp alpha innotec, producent zapewnia darmowe sterowanie przez internet dzięki usłudze alpha web i alpha app oraz 5 lat gwarancji w standardzie.

Pompa LWDV występuje w 2 konfiguracjach: z modułem hydraulicznym lub stacją hydrauliczną dla mniejszego, lub większego zapotrzebowania. Znamionowa moc LWDV, czyli moc widoczna na etykiecie efektywności energetycznej to 9 kW, ale należy podkreślić, że pokrywa ona zapotrzebowanie nawet do 12 kW.

KRÓTKO MÓWIĄC

  • sprężarka inwerterowa (modulacja mocy pompy)
  • naturalny czynnik chłodniczy R290 – propan
  • budowa typu monoblok, instalacja bez uprawnień chłodniczych
  • wysoka temperatura na zasilaniu, do 70 °C
  • specjalny „tryb cichy”
  • niezwykle trwała obudowa z anodowanego aluminium
  • sterowanie przez internet dzięki usłudze alpha web i alpha app w standardzie
  • 5 lat gwarancji w standardzie

  

Szukasz ROZWIĄZANIA ?
DO SWOJEGO DOMU

Zaproponujemy idealne rozwiązanie
dostosowane do Twoich potrzeb