POWIETRZNE POMPY CIEPŁA PANASONIC

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji

Firma Panasonic może się poszczycić ponad 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych. Obecnie koncern eksportuje swoje produkty do ponad 120 krajów, co sprawia, że należy do niekwestionowanych liderów tej branży na świecie. Dzięki rozbudowanej sieci różnorodnych obiektów produkcyjnych i badawczo-rozwojowych, urządzenia firmy Panasonic odznaczają się innowacyjnością, a zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne stają się wyznacznikiem standardów dla całej branży ogrzewania i klimatyzacji. Jako firma o zasięgu globalnym, Panasonic dostarcza najwyższej jakości produkty, których różnorodność pozwala zaspokoić potrzeby odbiorców na wszystkich rynkach.

 

Ciepło z powietrza czyli pompy ciepła powietrze-woda

Dla decydujących się na pompę ciepła to najpopularniejsze rozwiązanie. Dlaczego? Powietrze jest łatwo dostępne. Nie potrzeba wykonywać kosztownych prac ziemnych. Nie potrzeba wielkich powierzchni działek, bo niepotrzebne są kolektory płaskie, odwierty na sondy gruntowe czy studnie. Pompa powietrzna ma jednak ograniczenia. Przy niższych temperaturach powietrza moc grzewcza powietrznej pompy ciepła spada. Zazwyczaj przy temperaturze powietrza rzędu od -15 do -20 st.C do pompy ciepła trzeba dołączyć grzałki elektryczne. Nie jest to wielki problem, bo statystycznie tak mroźnych dni jest w naszym klimacie stosunkowo niewiele i takie grzałki pracują tylko przez ok. 2% sezonu grzewczego czyli ok. 40 godzin. Czyli mróz za oknem, a pompa ciepła działa! 

Powietrzne pompy ciepła wykorzystują energię zgromadzoną w powietrzu otoczenia, ale mogą także korzystać z energii zgromadzonej w powietrzu wyrzutowym. Przy wentylacji mechanicznej lub rekuperacji powietrze wyrzutowe idealnie nadaje się do wykorzystania. Ciepło uzyskane z powietrza może być wykorzystane do ogrzewania, chłodzenia lub przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy powietrze-woda mogą być zainstalowane jako kompaktowe jednostki wewnątrz lub na zewnątrz domu. Systemy typu split składają się z jednej jednostki wewnątrz i jednej na zewnątrz budynku. Zajmują niewiele miejsca.

Szukasz ROZWIĄZANIA ?
DO SWOJEGO DOMU

Zaproponujemy idealne rozwiązanie
dostosowane do Twoich potrzeb